Wybór języka: PL DE EN
29.07.2019 - by Marta

Jakie kuchnie kochają Polacy?

No właśnie. Jakie aranżacje kuchni są w Polsce najbardziej popularne? Jakie meble wybierają klienci? Białe, czarne czy kolorowe?

 

kuchnia z czarnym blatem

 

Pamiętacie jeszcze targi EuroCucina 2018? Kuchnie, jak wyrzeźbione w kamieniu, jak odlane ze stali. Z nieodłącznym drewnem o wyraźnej strukturze, które – wykorzystane jako wykończenie mebli lub dodatek – dodawało aranżacjom ciepła. Kuchnie przeważnie utrzymane w ciemnej kolorystyce, czasem rozświetlane połyskiem lakieru, to znów stonowane matową czernią.

Mediolańskie trendy i inspiracje… choć z pewnością oddziałują na wyobraźnię, są jednak dalekie od upodobań i gustów większości Polaków. Tu, w kraju nad Wisłą, niezmiennie królują białe kuchnie!

„To, co można zobaczyć w Mediolanie po jakimś czasie trafia także na rodzimy rynek. Jednak adaptacja trendów przebiega bardzo różnie i oczywiście nie każde rozwiązania się przyjmują. Stąd też, choć w Mediolanie dominowały ciemne kuchnie, to w Polsce nadal klienci najchętniej kupują kuchnie białe” – podkreśla Malwina Rostalska, Business Development Project Manager w firmie Pfleiderer.

Natomiast, jeśli nie są to białe meble (zazwyczaj w jednym z dwóch wariantów: „na wysoki połysk” lub mat), to zazwyczaj są to po prostu inne jasne meble – na przykład jasne drewna: naturalne lub barwione na biało lub na srebrzysto-szaro. Czasem pojawiają się też popiele i szarości.Czy wiesz, że
…punktem centralnym kuchennych aranżacji staje się blat? Blat wychodzi z cienia! Nie tylko za sprawą dobrze eksponujących go wysp kuchennych, lecz również za sprawą materiałów. Na przykład: dzięki najnowszym laminatom kompaktowym HPL blat może być bardzo cienki, wręcz filigranowy, a do tego wytrzymały. Dzięki doskonałym właściwościom obróbczym łatwo można zintegrować go ze zlewozmywakiem czy najnowszym sprzętem AGD. Blaty Duropal Compact firmy Pfleiderer to odpowiedź zarówno na oczekiwania klientów względem jakości i wytrzymałości, jak również na aktualne trendy w projektowaniu wnętrz.biało zielona kuchnia

Polacy kochają białe kuchnie. Dlaczego?

Powodów tej miłości jest wiele, choć – ujmując rzecz najprościej – o popularności kuchni stylizowanej na biało decydują, przede wszystkim, atuty jej kolorystyki.

Co daje nam biel?

  • Rozjaśnia i optycznie powiększa małe wnętrza. Idealnie sprawdza się więc w niewielkich kuchniach w blokach.
  • Stwarza wrażenie lekkości. Wysokie, pełne zabudowy, duże szafki nie będą tak dominujące i przytłaczające, jeśli zostaną wykonane w bieli.
  • Jest uniwersalna. Dobrze komponuje się z różnymi kolorami, dodatkami i materiałami wykończeniowymi, dlatego z łatwością można przeprowadzać częste zmiany designu kuchni. Ponadto w przypadku kuchni otwartych białe meble lepiej współgrają z pozostałą częścią wnętrza – z jego kolorami, materiałami i fakturami.
  • Jest praktyczna. Na białych meblach – w przeciwieństwie do tych ciemnych – ślady tłuszczu oraz kurz są mniej widoczne. Łatwiej więc utrzymać porządek.
  • Jest klasyczna, ponadczasowa i elegancka. Biel zawsze wygląda estetycznie. Ponadto najlepiej dopasowuje się do zmieniających mód i trendów. Świetnie komponuje się zarówno ze stylami: naturalnym skandynawskim i rustykalnym, jaki i stylem industrialnym czy eklektycznym.

 

Biała kuchnia jest uznawana również za najbardziej funkcjonalną. Wydaje się więc, że jej pozycja jest niezachwiana. Na koniec warto jednak zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się również dekory betonu i kamienia. Czy to coś zmieni?

(Marta)

0

 
 
02.09.2019 - by Marta

Czy możliwe jest dziś projektowanie wnętrz bez pomocy odpowiednich programów? Być może. Czemu miałoby to jednak służyć, skoro (...)

26.08.2019 - by Marta

Projekt pokoju dziecięcego to zawsze nie lada wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ wymaga uwzględnienia oczekiwań tak dziecka, jak i rodziców. (...)

26.08.2019 - by Marta

Nawet najlepszy, najśmielszy, najwspanialszy projekt pozostanie tylko wizją na papierze, jeśli nie zostanie fachowo i dobrze zrealizowany przez (...)

19.08.2019 - by Marta

„Marka osobista”, „personal branding” to terminy coraz bardziej popularne. Prawie każdy już je zna, coś o nich (...)

05.08.2019 - by Marta

Kuchnie to miejsca, których aranżacje są – prawdopodobnie – najbardziej poszukiwane przez klientów. Dlatego pozostajemy w kuchennych klimatach. (...)

29.07.2019 - by Marta

No właśnie. Jakie aranżacje kuchni są w Polsce najbardziej popularne? Jakie meble wybierają klienci? Białe, czarne czy kolorowe?

26.06.2019 - by Marta

Czy łączenie betonu z materiałami naturalnymi w aranżacji wnętrz to dobry pomysł? Co wyróżnia ten trend? Czy „w (...)

17.06.2019 - by Marta

Można zgłaszać się do konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer” na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń użytkową. Poszukiwane są ciekawe, niesztampowe i (...)

24.05.2019 - by Marta

Jakie powinny być balkony, aby się nimi cieszyć przez lata i o każdej porze roku? Przede wszystkim wytrzymałe. (...)