Wybór języka: PL DE EN
18.01.2018 - by Marta

Kuchnia otwarta na salon - tak czy nie?

Na popularności zyskuje w ostatnich latach połączenie kuchni z salonem. Czy aby na pewno jest to praktyczne rozwiązanie? Przedstawiamy minusy oraz plusy.

Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie do każdego typu wnętrza. Ma wiele zalet, jednak jak wszystko, również i sporo wad. Zanim zdecydujemy się połączyć kuchnię z salonem, warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

W małym mieszkaniu otwarcie kuchni na salon może optycznie powiększyć przestrzeń. To dobre rozwiązanie, jeśli nie lubimy ciasnych pomieszczeń i chcemy uzyskać w salonie większe nasłonecznienie. Warto jednak pamiętać, aby do kuchni zamontować dobrej jakości okap, który zminimalizuje zapachy z gotowania. To największa wada otwartej kuchni, ponieważ woń przygotowywanych na kuchence potraw z łatwością roznosi się po całej strefie dziennej.

Zdecydowanym minusem otwartej kuchni jest to, że mamy na nią pełną widoczność. Owszem, przyjemnie jest patrzeć na wymarzoną zabudowę kuchenną, jednak wszystkie naczynia w zlewie czy bałagan na blacie będą widoczne z perspektywy salonu. Kuchnia połączona z pokojem dziennym wymaga codziennego utrzymania jej w nienagannym porządku. Rozwiązaniem, które pomoże zminimalizować tego rodzaju wadę, jest zbudowanie na granicy kuchni i pokoju półwyspu. To subtelne oddzielenie zasłoni nieco kuchenne meble, a ponadto może stanowić wygodne miejsce do spożywania posiłków. To dobra alternatywna dla stołu, jeśli nie mamy w mieszkaniu miejsca na jadalnię.

Niewątpliwą zaletą otwartej kuchni jest fakt, że kiedy w salonie czekają na nas inni domownicy możemy z nimi swobodnie rozmawiać, przygotowując jednocześnie jedzenie do podania. To bardzo wygodne rozwiązanie, również wtedy, gdy często podejmujemy gości. Podobnie w przypadku opieki nad małymi dziećmi. Kiedy mama przygotowuje w kuchni obiad, może ze spokojem doglądać dziecko bawiące się w salonie.

 

 

(Marta)

0

 
 
  • Life Style 
02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-23 kwietnia br. w (...)

03.04.2018 - by Marta

Połysk ma w sobie tyle elegancji, zaś mat ujmuje głębią i jest tak doskonale stonowany. Ciężko zdecydować się (...)

23.03.2018 - by Marta

Informacja o strategicznych kierunkach rozwoju firmy oraz prezentacja nowości w ofercie to motyw przewodni spotkania firmy Pfleiderer z (...)

06.03.2018 - by Kasia

Marmur to materiał ponadczasowy, który wnętrzom dodaje elegancji oraz luksusu. Dzięki plastycznym właściwościom można stosować go na różne (...)

19.02.2018 - by Kasia

Urządzenie małej łazienki to duże wyzwanie, ale jak najbardziej możliwe. Dzięki tym metodom z łatwością zamienisz małą przestrzeń (...)

08.02.2018 - by Marta

Może wydawać się to zaskakujące, ale nasz kraj jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Już (...)

18.01.2018 - by Marta

Na popularności zyskuje w ostatnich latach połączenie kuchni z salonem. Czy aby na pewno jest to praktyczne rozwiązanie? (...)

09.01.2018 - by Kasia

Styl industrialny ma wielu zwolenników. Jego zaletą jest różnorodność, która pozwala na jednej przestrzeni zastosować wiele materiałów - (...)