Wybór języka: PL DE EN
16.10.2017 - by Marta

Festiwalowy październik

W październiku tego roku wielbiciele designu i architektury na pewno nie mogą się nudzić. Za nami już 11. edycja Łódź Design Festival, a przed nami – 7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DOFA 2017. Z czym mieliśmy do czynienia, a co nas wkrótce czeka?

Łódź Design Festival

Na początku października mogliśmy uczestniczyć w 11. edycji Łódź Design Festival, która odbyła się pod hasłem „OD.NOWA”. Był to czas, by na nowo spojrzeć na design i wszystko, co z nim związane. Przez 6 dni wydarzenia mogliśmy oglądać przeszło 60 wystaw oraz uczestniczyć w inspirujących spotkaniach i panelach. Podziwialiśmy najnowsze trendy wzornicze i szukaliśmy szeroko pojętych inspiracji. Impreza zgromadziła aż 32 tys. zwiedzających! Wysoki poziom merytoryczny tegorocznej edycji sprawił, że już nie możemy doczekać się kolejnej.

fot. Łódź Design Festival

 

Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2017

Z kolei koniec października należy do Wrocławia, a konkretnie – do Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, który w dniach 20–27 października zaprasza na 7. edycję Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Miasto w zieleni”. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. różnego rodzaju środki pozwalające na kształtowanie własnego otoczenia przez mieszkańców. Pod lupę zostanie wzięte choćby samodzielne aranżowanie roślinności na balkonach, tarasach, dachach, a także w przydomowych ogródkach.

fot. Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2017

 

Program festiwalu zapowiada także różnego rodzaju atrakcje – seminaria, wykłady architektów, debaty publiczne, ciekawe wystawy, a na dokładkę: wycieczki, projekcje filmowe czy działania w przestrzeni miejskiej! Co ciekawe – wstęp na wydarzenia związane z festiwalem jest bezpłatny, więc warto zarezerwować sobie chwilę na wycieczkę do Wrocławia.

(Marta)

0

 
 
  • Design 
27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

06.03.2018 - by Kasia

Marmur to materiał ponadczasowy, który wnętrzom dodaje elegancji oraz luksusu. Dzięki plastycznym właściwościom można stosować go na różne (...)

22.02.2018 - by Kasia

Meble kuchenne w super matowym wykończeniu to współczesny element pożądania. Dzięki laminatom Xtreme Matt firmy Pfleiderer - o (...)

09.01.2018 - by Kasia

Styl industrialny ma wielu zwolenników. Jego zaletą jest różnorodność, która pozwala na jednej przestrzeni zastosować wiele materiałów - (...)

11.12.2017 - by Kasia

Kolory prezentowane co roku przez Instytut Pantone są czymś więcej niż trendem w świecie projektowania wnętrz. To przede (...)

15.11.2017 - by Kasia

W posiadaniu domu najczęściej przerażają nas koszty związane z jego utrzymaniem. Rachunki za wodę i prąd, ale przede (...)

24.10.2017 - by Marta

Blat to ten element kuchennej zabudowy, na którym najbardziej widać upływ czasu. Trudno się temu dziwić, wszak to (...)

16.10.2017 - by Marta

W październiku tego roku wielbiciele designu i architektury na pewno nie mogą się nudzić. Za nami już 11. (...)

12.10.2017 - by Kasia

Jasne barwy to niezawodny patent na optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza. Dlatego trendy we wnętrzach przychodzą i mijają, (...)

10.10.2017 - by Kasia

W weekend, 6–8 października 2017 roku, odbyła się II edycja targów Warsaw Home, o której już wspominaliśmy na (...)