Wybór języka: PL DE EN
16.10.2017 - by Marta

Festiwalowy październik

W październiku tego roku wielbiciele designu i architektury na pewno nie mogą się nudzić. Za nami już 11. edycja Łódź Design Festival, a przed nami – 7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DOFA 2017. Z czym mieliśmy do czynienia, a co nas wkrótce czeka?

Łódź Design Festival

Na początku października mogliśmy uczestniczyć w 11. edycji Łódź Design Festival, która odbyła się pod hasłem „OD.NOWA”. Był to czas, by na nowo spojrzeć na design i wszystko, co z nim związane. Przez 6 dni wydarzenia mogliśmy oglądać przeszło 60 wystaw oraz uczestniczyć w inspirujących spotkaniach i panelach. Podziwialiśmy najnowsze trendy wzornicze i szukaliśmy szeroko pojętych inspiracji. Impreza zgromadziła aż 32 tys. zwiedzających! Wysoki poziom merytoryczny tegorocznej edycji sprawił, że już nie możemy doczekać się kolejnej.

fot. Łódź Design Festival

 

Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2017

Z kolei koniec października należy do Wrocławia, a konkretnie – do Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, który w dniach 20–27 października zaprasza na 7. edycję Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Miasto w zieleni”. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. różnego rodzaju środki pozwalające na kształtowanie własnego otoczenia przez mieszkańców. Pod lupę zostanie wzięte choćby samodzielne aranżowanie roślinności na balkonach, tarasach, dachach, a także w przydomowych ogródkach.

fot. Dolnośląski Festiwal Architektury DOFA 2017

 

Program festiwalu zapowiada także różnego rodzaju atrakcje – seminaria, wykłady architektów, debaty publiczne, ciekawe wystawy, a na dokładkę: wycieczki, projekcje filmowe czy działania w przestrzeni miejskiej! Co ciekawe – wstęp na wydarzenia związane z festiwalem jest bezpłatny, więc warto zarezerwować sobie chwilę na wycieczkę do Wrocławia.

(Marta)

0

 
 
  • Architektura 
23.03.2018 - by Marta

Informacja o strategicznych kierunkach rozwoju firmy oraz prezentacja nowości w ofercie to motyw przewodni spotkania firmy Pfleiderer z (...)

15.02.2018 - by Marta

Niezwykle funkcjonalne w zastosowaniu laminaty HPL, stanowią doskonały wprost materiał do wykończenia wnętrz. Szczególnie, jeśli na jednej szali (...)

08.02.2018 - by Marta

Może wydawać się to zaskakujące, ale nasz kraj jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Już (...)

31.01.2018 - by Kasia

Aranżując wnętrza poszukujemy materiałów trwałych i ponadczasowych, które przez długi czas będą cieszyły nasze oczy. Wszystkie te cechy (...)

15.11.2017 - by Kasia

W posiadaniu domu najczęściej przerażają nas koszty związane z jego utrzymaniem. Rachunki za wodę i prąd, ale przede (...)

02.11.2017 - by Kasia

Płyty drewnopochodne Pfleiderer to doskonały budulec do tworzenia podłóg, ścian - zarówno tych działowych, jak i zewnętrznych, a (...)

24.10.2017 - by Marta

Blat to ten element kuchennej zabudowy, na którym najbardziej widać upływ czasu. Trudno się temu dziwić, wszak to (...)

16.10.2017 - by Marta

W październiku tego roku wielbiciele designu i architektury na pewno nie mogą się nudzić. Za nami już 11. (...)

02.10.2017 - by Marta

Recepcja jest miejscem, które stanowi wizytówkę obiektu – na przykład hotelu lub ośrodka SPA. Co więcej – to (...)

17.08.2017 - by Kasia

Obawa przed brakiem odporności na działanie wody to najczęściej wymieniany argument przeciwko zastosowaniu w budownictwie płyt drewnopochodnych. Pfleiderer (...)