Wybór języka: PL DE EN
10.10.2017 - by Kasia

Podsumowanie targów Warsaw Home 2017

W weekend, 6–8 października 2017 roku, odbyła się II edycja targów Warsaw Home, o której już wspominaliśmy na blogu. Podczas wydarzenia mogliśmy jednocześnie zobaczyć wielu polskich producentów, międzynarodowe firmy, początkujące polskie marki i, po prostu, dobre wzornictwo z całego świata.

Imponujące liczby

Organizatorzy podają, że targi Warsaw Home 2017 odwiedziło ponad 64 tys. zwiedzających. Wśród nich znalazło się aż 9 tys. architektów, projektantów wnętrz i stylistów. Dodatkowo, tegoroczne wydarzenie zajęło niemal trzy razy więcej powierzchni, niż w zeszłym roku (65 tys. mkw. w trzech halach podwarszawskiego centrum wystawienniczego Ptak Warsaw Expo). Podczas wydarzenia mogliśmy oglądać stoiska ponad 400 firm i 600 marek.

Design przez duże D

Warsaw Home było połączeniem różnego rodzaju elementów: debat i warsztatów, prezentacji dużych i małych firm, promocji producentów i dystrybutorów. Stanowiska polskich wystawców nie ustępowały koncepcjom międzynarodowych przedsiębiorstw. Poland Design Festival, będący częścią targów Warsaw Home, promował dobry polski design i młode polskie marki. Krajowe wzornictwo na światowym poziomie można było podziwiać również na stoiskach znaczących rodzimych producentów.

Porozmawiajmy o wzornictwie i architekturze

II edycja targów Warsaw Home była doskonałą okazją do śledzenia trendów panujących aktualnie we wzornictwie i architekturze. Trendy te można było poznawać na różne sposoby – obserwując stoiska wystawców, a także słuchając ciekawych wykładów i uczestnicząc w dyskusjach z udziałem największych polskich i światowych gwiazd designu i architektury. Mieliśmy okazję posłuchać opinii m.in. Roberta Koniecznego, Oskara Zięty, Tomka Rygalika, Roberta Majkuta, Mai Ganszyniec, Krystiana Kowalskiego, Przemo Łukasika czy Jakuba Szczęsnego. Na Warsaw Home pojawili się też: duet projektantów ze studia architektonicznego i projektowego Neri&Hu Office for Design and Research, holenderski designer i rzemieślnik Paul Heijnen oraz mistrz luksusowych francuskich tkanin oraz tapet Pierre Frey. Po raz drugi na targi Warsaw Home przyjechał Karim Rashid – wystąpienie projektanta przyciągnęło setki osób.

 

(Kasia)

0

 
 
  • Design 
27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

06.03.2018 - by Kasia

Marmur to materiał ponadczasowy, który wnętrzom dodaje elegancji oraz luksusu. Dzięki plastycznym właściwościom można stosować go na różne (...)

22.02.2018 - by Kasia

Meble kuchenne w super matowym wykończeniu to współczesny element pożądania. Dzięki laminatom Xtreme Matt firmy Pfleiderer - o (...)

09.01.2018 - by Kasia

Styl industrialny ma wielu zwolenników. Jego zaletą jest różnorodność, która pozwala na jednej przestrzeni zastosować wiele materiałów - (...)

11.12.2017 - by Kasia

Kolory prezentowane co roku przez Instytut Pantone są czymś więcej niż trendem w świecie projektowania wnętrz. To przede (...)

15.11.2017 - by Kasia

W posiadaniu domu najczęściej przerażają nas koszty związane z jego utrzymaniem. Rachunki za wodę i prąd, ale przede (...)

24.10.2017 - by Marta

Blat to ten element kuchennej zabudowy, na którym najbardziej widać upływ czasu. Trudno się temu dziwić, wszak to (...)

16.10.2017 - by Marta

W październiku tego roku wielbiciele designu i architektury na pewno nie mogą się nudzić. Za nami już 11. (...)

12.10.2017 - by Kasia

Jasne barwy to niezawodny patent na optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza. Dlatego trendy we wnętrzach przychodzą i mijają, (...)

10.10.2017 - by Kasia

W weekend, 6–8 października 2017 roku, odbyła się II edycja targów Warsaw Home, o której już wspominaliśmy na (...)