Wybór języka: PL DE EN
20.09.2017 - by Marta

11. edycja Łódź Design Festival zbliża się wielkimi krokami

W dniach 3–8 października odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival pod hasłem „OD.NOWA”. Podczas wydarzenia będziemy mogli uczestniczyć w wystawach, wykładach oraz panelach dyskusyjnych. Organizatorzy zapewniają, że będzie to okazja to zastanowienia się nad współczesnym wzornictwem – nad projektowaniem na nowo i od nowa.

Łódź Design Festival można dziś nazwać jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń związanych z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy tu do czynienia z prezentacją designu w najróżniejszych odsłonach (wzornictwo przemysłowe, art. I craft design, projektowanie graficzne, architektura, a nawet moda).

fot. Łódź Design Festival

 

W tym roku podczas ŁDF będziemy mogli podziwiać dwie wystawy główne – „New Old – projektowanie dla nas w przyszłości” oraz „Miejskie marzenia”. Nie zabraknie także wystaw towarzyszących – „Polish Design Island 2017”, „The Best of Hungary, Mystery Things Museum, AccessAbility”.

Tak, jak w przypadku poprzednich edycji Łódź Design Festival – zwiedzający mogą spodziewać się konkursu dla młodych projektantów („make me!”), strefy dedykowanej rodzinom z dziećmi („Edukreacja”) oraz plebiscytu wyłaniającego i upowszechniającego najlepsze polskie wdrożenia („must have”).

My już nie możemy się doczekać, a Wy?

(Marta)

0

 
 
  • Sztuka 
20.09.2017 - by Marta

W dniach 3–8 października odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival pod hasłem „OD.NOWA”. Podczas wydarzenia będziemy mogli (...)

13.08.2015 - by anna

Ponad 6 milionów widzów obejrzało w tym roku finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska rywalizowała z (...)

21.07.2015 - by lena

Jak odbieramy zmienność i przemijanie? Czy takie tematy mogą stać się przedmiotem sztuki? Zapraszamy na spotkanie z wystawą (...)

08.07.2015 - by oski de

Z Oskarem Ziętą, którego projekty brytyjski magazyn "Wired” nazwał "meblami przyszłości", rozmawialiśmy w kuluarach Galerii Wnętrz DOMAR (podczas (...)

29.06.2015 - by oski de

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej (...)

28.01.2015 - by oski de

- Chcemy, by Polska przestała kojarzyć się z wódką czy papierosami. Polski design ma dużo więcej do zaoferowania (...)

23.01.2015 - by oski de

Jan Mioduszewski malarz i znawca idei polskiej awangardy i konstruktywizmu, zajął się swoistym meblarstwem w przestrzeni artystycznej. Pisząc (...)

30.12.2014 - by jek

Zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin w krótkich seriach. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, (...)

12.12.2014 - by lena

Jeśli chcecie podarować najbliższym dizajnerski drobiazg, najlepiej sygnowany nazwiskiem znanego projektanta - kolekcja przedmiotów użytkowych NASZ może być (...)

12.11.2014 - by lena

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & (...)