Wybór języka: PL DE EN
18.04.2016 - by anna

Biuro Komin z Pfleiderer!

Wykorzystanie materiałów Pfleiderer: meble biurowe w części open space oraz poszycie ścian, podłóg i sufitów wewnętrznej dobudówki mieszczącej sale konferencyjne i pokoje cichej pracy wykonane z płyty mfp®

BIURO KOMIN 73
LOKALIZACJA: Warszawa

PROJEKTANT: WWAA (www.wwaa.pl), Projekt Praga (www.projektpraga.pl), SuperSuper (www.supersuper.pl)

INWESTOR: WWAA, Projekt Praga, SuperSuper

Komin 73 to miejsce w warszawskim Soho Factory, w którym pracują trzy pracownie projektowe: Projekt Praga, SuperSuper i WWAA. Dawna hala fabryczna dziś służy jako biuro, ale gospodarze zachowali w dużej mierze jej surowy, industrialny charakter. Świetnie koresponduje z nim wykonana z płyty budowlanej mfp® wewnętrzna konstrukcja mieszcząca sale spotkań oraz zastosowane w części open space meble – również wykonane z mfp®.
Zmontowane z mfp® Pfleiderer kubiki różnych rozmiarów stały się elementami składowymi biurek, regałów oraz ścianek dzielących poszczególne stanowiska pracy.
Najbardziej spektakularne wrażenie robią jednak mieszczące sale konferencyjne „domki”. Prosta, geometryczna bryła pozbawiona jest zbędnych detali, a sama płyta mfp® została pozostawiona w swoim naturalnym kolorze. Stało się tak zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz „domków”.
„Dzięki mfp® udało nam się stworzyć akustycznie odizolowane przestrzenie, co bardzo pomaga nam w codziennej pracy. Płyty mfp® mają również bardzo ciekawą strukturę, nieco surową, ale znacznie przyjemniejszą niż inne płyty wiórowe. Dzięki temu nadawała się idealnie do zbudowania regałów lub ścian. Kolor płyty dobrze koresponduje z charakterem naszego biura. Płyty sprawdziły się też doskonale jako element konstrukcyjny.” – mówi Hanna Kokczyńska z SUPER SUPER.

(anna)

0

 
 
17.06.2019 - by Marta

Można zgłaszać się do konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer” na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń użytkową. Poszukiwane są ciekawe, niesztampowe i (...)

24.05.2019 - by Marta

Jakie powinny być balkony, aby się nimi cieszyć przez lata i o każdej porze roku? Przede wszystkim wytrzymałe. (...)

02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-23 kwietnia br. w (...)

19.04.2018 - by Kasia

Materiały we wnętrzach publicznych muszą wiele znieść - użytkowane są każdego dnia przez wiele osób, narażone na działanie (...)

03.04.2018 - by Marta

Połysk ma w sobie tyle elegancji, zaś mat ujmuje głębią i jest tak doskonale stonowany. Ciężko zdecydować się (...)

28.03.2018 - by Kasia

Wilgoć to stały gość łazienek, zarówno tych domowych, jak i we wnętrzach publicznych. Jednak dla płyt drewnopochodnych Pfleiderer (...)

26.03.2018 - by Kasia

Information on the strategic directions in the company's development and a presentation of novelties in the product offer (...)