Wybór języka: PL DE EN
13.08.2015 - by anna

Eurowizja 2015 – najlepsze głosy Europy z Pfleiderer!

Ponad 6 milionów widzów obejrzało w tym roku finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska rywalizowała z reprezentantami 26 państw a o solidną bazę w postaci sceny, backstage’u i obszarów dla artystów, wykonaną z Duropalu zadbał Pfleiderer, topowy na polskim rynku producent materiałów drewnopochodnych.

 

Artyści biorący udział w Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 występowali na scenie wykonanej z płyt laminowanych Duropal. Wystrój autorstwa Floriana Wiedera, który telewizyjny event z ponad 200 milionami widzów przeniósł architektonicznie na scenę był wspierany przez Ala Gurdona, znanego ze spektakularnych projektów oświetleniowych.

Podłoga odporna na zarysowania: błysk dla wysokich obcasów

W 60-tej edycji konkursu projektanci przeszli samych siebie. Scena była gigantycznym dziełem sztuki z pogranicza światła, formy i koloru. 1288 punktów ledowych tworzyło wielkie oko, w środku którego występowało czterdzieści różnych narodowości. Spektakularne efekty świetlne także i tym razem odegrały centralną rolę.

Decydując się na podłogę z laminatu Duropal HPL w kolorze wysokopołyskowej czerni wulkanicznej, Wieder dokonał najlepszego wyboru. Materiał odbijał efekty świetlne na scenie, dzięki temu wciągnął całą publiczność w interakcję z artystami. Podczas, gdy inne lakierowane na wysoki połysk materiały ulegają lekkim zadrapaniom, Pfleiderer proponuje wyjątkowo wytrzymałą powierzchnię topX.

Szeroka gama laminatów HPL jest dostępna w Polsce poprzez sieć Pfleiderer Partners na www.pfleiderer.pl. Te najbardziej popularne są oferowane z bieżących stanów magazynowych. Istnieje również możliwość zamówienia dekorów proponowanych na rynek niemiecki.

O Grupie Pfleiderer
Pfleiderer jest dominującym europejskim producentem materiałów drewnopochodnych. Zatrudnia w całej grupie 3400 pracowników i dzieli się na Core West (rejon Europy Zachodniej ) i Core East (rejon Europy Wschodniej). Core West pod nazwą marki Pfleiderer posiada w asortymencie paletę produktów Duropal, Wodego i Thermopa oraz jest partnerem dla przemysłu, handlu, rzemiosła, konstruktorów i architektów. W Niemczech przedsiębiorstwo posiada 5 lokalizacji produkcyjnych. W Europie Wschodniej ma większość udziałów w notowanej na giełdzie polskiej spółce Pfleiderer Grajewo S.A, posiadającej silną pozycję na polskim rynku materiałów drewnopochodnych.

www.pfleiderer.pl

(anna)

0

 
 
  • Sztuka 
20.09.2017 - by Marta

W dniach 3–8 października odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival pod hasłem „OD.NOWA”. Podczas wydarzenia będziemy mogli (...)

13.08.2015 - by anna

Ponad 6 milionów widzów obejrzało w tym roku finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska rywalizowała z (...)

21.07.2015 - by lena

Jak odbieramy zmienność i przemijanie? Czy takie tematy mogą stać się przedmiotem sztuki? Zapraszamy na spotkanie z wystawą (...)

08.07.2015 - by oski de

Z Oskarem Ziętą, którego projekty brytyjski magazyn "Wired” nazwał "meblami przyszłości", rozmawialiśmy w kuluarach Galerii Wnętrz DOMAR (podczas (...)

29.06.2015 - by oski de

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej (...)

28.01.2015 - by oski de

- Chcemy, by Polska przestała kojarzyć się z wódką czy papierosami. Polski design ma dużo więcej do zaoferowania (...)

23.01.2015 - by oski de

Jan Mioduszewski malarz i znawca idei polskiej awangardy i konstruktywizmu, zajął się swoistym meblarstwem w przestrzeni artystycznej. Pisząc (...)

30.12.2014 - by jek

Zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin w krótkich seriach. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, (...)

12.12.2014 - by lena

Jeśli chcecie podarować najbliższym dizajnerski drobiazg, najlepiej sygnowany nazwiskiem znanego projektanta - kolekcja przedmiotów użytkowych NASZ może być (...)

12.11.2014 - by lena

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & (...)