Wybór języka: PL DE EN
29.06.2015 - by oski de

MOWO. Z pewnością nie na jeden sezon!

Lampa wyglądająca jak beza czy stolik kawowy jakby odziany w ażurową spódnicę - młode polskie marki poruszają się z fantazją i bez kompleksów i skutecznie budują swoją silną pozycję w światowym designie.

 

MOWO Studio powstało kilka lat temu w roku 2010. Tworzy je para (i w pracy i w życiu) - Monika Elikowska-Opala (ur. 1983) i Wojciech Opala (ur. 1980). Oboje są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, a swoje studio prowadzą we Wrocławiu. Z sukcesami współpracują w kilkoma producentami, uczestniczą w prestiżowych targach designu na świecie i zdobywają nagrody. Ich projekty sprawiają wrażenie niewymuszonych, naturalnych, lekkich a czasem wręcz poetyckich. I zawsze jest w nich zaszyty jakiś inteligentny koncept projektowy. Sami o sobie piszą: "Możliwość pracy nad różnymi projektami pozwala nam spojrzeć na temat w sposób świeży i nieszablonowy. Interesują nas różne zjawiska, od współczesnych innowacyjnych technologii i materiałów po tradycyjne rzemiosło. Bliska jest nam estetyka prostoty, funkcjonalności i wykorzystanie naturalnych materiałów. Istotne jest aby zaprojektowane przedmioty nie były sezonowe, nie podlegały modom i pozostały niezmiennie atrakcyjne pomimo upływu czasu.".

Patrząc na ich projekty i już wypracowaną renomę, nie sposób się nie zachwycić kondycją i witalnością polskiego designu, który tak pięknie nam się odrodził w ostatnich dwóch dekadach. I coraz bardziej jesteśmy przekonani, że projekty MOWO wpiszą się w historię i długo bedą cieszyć oczy klientów.

 

 

>>> MOWO.PL

(oski de)

0

 
 
26.06.2019 - by Marta

Czy łączenie betonu z materiałami naturalnymi w aranżacji wnętrz to dobry pomysł? Co wyróżnia ten trend? Czy „w (...)

17.06.2019 - by Marta

Można zgłaszać się do konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer” na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń użytkową. Poszukiwane są ciekawe, niesztampowe i (...)

24.05.2019 - by Marta

Jakie powinny być balkony, aby się nimi cieszyć przez lata i o każdej porze roku? Przede wszystkim wytrzymałe. (...)

02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-23 kwietnia br. w (...)

19.04.2018 - by Kasia

Materiały we wnętrzach publicznych muszą wiele znieść - użytkowane są każdego dnia przez wiele osób, narażone na działanie (...)

03.04.2018 - by Marta

Połysk ma w sobie tyle elegancji, zaś mat ujmuje głębią i jest tak doskonale stonowany. Ciężko zdecydować się (...)

28.03.2018 - by Kasia

Wilgoć to stały gość łazienek, zarówno tych domowych, jak i we wnętrzach publicznych. Jednak dla płyt drewnopochodnych Pfleiderer (...)