Wybór języka: PL DE EN
29.06.2015 - by oski de

Bongo Design - geometria natury

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej projekty prezentowane są na targach designu na całym świecie. Piszą o niej media w Europie, Korei, Kanadzie czy Australii.

 

Magdalena Chojnacka projektuje głównie elementy wyposażenia wnętrz, a swoimi projektami wpisuje się w modny i ważny trend w designie. Z jednej strony wyczuwa się tu wyraźną eko-świadomość i zaangażowanie. Z drugiej strony mamy tu piękną, często minimalistyczną geometrię. Lekkie, ażurowe formy z drutu wspaniale się prezentują, szczególnie w zestawieniu z pełnymi, geometrycznymi bryłami. Projektantka używa naturalnych materiałów - drewna, ceramiki, stali. Uważa, że te materiały najpiękniej się starzeją. Istotną wartością w jej praktyce projektowej jest też współpraca z lokalnymi rzemieślnikami. Co ważne, jes to także istotna wartość dla współczesnego klienta, który szuka solidnie wykonanych przedmiotów, dobrego designu i dobrego rzemiosła. 

Motto Bongo Design to "Miłość do natury wyrażona w geometrii" i widać to praktycznie w każdym projekcie studia. W jego "trofeach" czy wizerunkach zwierząt jest coś totemicznego i archetypicznego. Uproszczenie geometryczne powoduje, że projekty Bongo znakomicie będą się prezentować w nowoczesnych wnętrzach, a także mieszkaniach nieco bardziej artystycznych w stylu.

 

 

Fot. bongo-design.com

(oski de)

0

 
 
  • Sztuka 
20.09.2017 - by Marta

W dniach 3–8 października odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival pod hasłem „OD.NOWA”. Podczas wydarzenia będziemy mogli (...)

13.08.2015 - by anna

Ponad 6 milionów widzów obejrzało w tym roku finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska rywalizowała z (...)

21.07.2015 - by lena

Jak odbieramy zmienność i przemijanie? Czy takie tematy mogą stać się przedmiotem sztuki? Zapraszamy na spotkanie z wystawą (...)

08.07.2015 - by oski de

Z Oskarem Ziętą, którego projekty brytyjski magazyn "Wired” nazwał "meblami przyszłości", rozmawialiśmy w kuluarach Galerii Wnętrz DOMAR (podczas (...)

29.06.2015 - by oski de

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej (...)

28.01.2015 - by oski de

- Chcemy, by Polska przestała kojarzyć się z wódką czy papierosami. Polski design ma dużo więcej do zaoferowania (...)

23.01.2015 - by oski de

Jan Mioduszewski malarz i znawca idei polskiej awangardy i konstruktywizmu, zajął się swoistym meblarstwem w przestrzeni artystycznej. Pisząc (...)

30.12.2014 - by jek

Zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin w krótkich seriach. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, (...)

12.12.2014 - by lena

Jeśli chcecie podarować najbliższym dizajnerski drobiazg, najlepiej sygnowany nazwiskiem znanego projektanta - kolekcja przedmiotów użytkowych NASZ może być (...)

12.11.2014 - by lena

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & (...)