Wybór języka: PL DE EN
29.01.2015 - by oski de

Maria od Pani Jurek

Żyrandol z probówek – przywodzi na myśl badania chemiczne i przyrodnicze, jakie prowadziła Maria Skłodowska-Curie, a swoim kształtem nawiązuje do tradycyjnych form Art Deco. Jest połączeniem lampy i wazonu, co pozwala indywidualnie sobie komponować jej wygląd za pomocą kolorowych płynów czy roślin utykanych w probówki.

 

„Maria” to pole do eksperymentu wizualnego, a jej twórczyni, Magda Jurek, lubi wymyślać takie „patenty”. Hołduje też ideom zrównoważonego rozwoju i ekologii. Kocha kolor. I to wszystko znalazło swój wyraz w lampie „Maria”.

W ogóle cechą projektów Pani Jurek jest niestandardowe podejście. Uwielbia wychodzić poza stereotypowe funkcje i tworzyć przedmioty, które wywołują interakcję z użytkownikami. „Maria” to taki mały domowy poemat na temat chemicznej natury świata, z której wyrasta cała przyroda tworząc swoje ekosystemy.

 

Zobacz: panijurek.pl

 

 

(oski de)

0

 
 
02.09.2019 - by Marta

Czy możliwe jest dziś projektowanie wnętrz bez pomocy odpowiednich programów? Być może. Czemu miałoby to jednak służyć, skoro (...)

26.08.2019 - by Marta

Projekt pokoju dziecięcego to zawsze nie lada wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ wymaga uwzględnienia oczekiwań tak dziecka, jak i rodziców. (...)

26.08.2019 - by Marta

Nawet najlepszy, najśmielszy, najwspanialszy projekt pozostanie tylko wizją na papierze, jeśli nie zostanie fachowo i dobrze zrealizowany przez (...)

19.08.2019 - by Marta

„Marka osobista”, „personal branding” to terminy coraz bardziej popularne. Prawie każdy już je zna, coś o nich (...)

05.08.2019 - by Marta

Kuchnie to miejsca, których aranżacje są – prawdopodobnie – najbardziej poszukiwane przez klientów. Dlatego pozostajemy w kuchennych klimatach. (...)

29.07.2019 - by Marta

No właśnie. Jakie aranżacje kuchni są w Polsce najbardziej popularne? Jakie meble wybierają klienci? Białe, czarne czy kolorowe?

26.06.2019 - by Marta

Czy łączenie betonu z materiałami naturalnymi w aranżacji wnętrz to dobry pomysł? Co wyróżnia ten trend? Czy „w (...)

17.06.2019 - by Marta

Można zgłaszać się do konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer” na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń użytkową. Poszukiwane są ciekawe, niesztampowe i (...)

24.05.2019 - by Marta

Jakie powinny być balkony, aby się nimi cieszyć przez lata i o każdej porze roku? Przede wszystkim wytrzymałe. (...)