Wybór języka: PL DE EN
29.01.2015 - by oski de

Maria od Pani Jurek

Żyrandol z probówek – przywodzi na myśl badania chemiczne i przyrodnicze, jakie prowadziła Maria Skłodowska-Curie, a swoim kształtem nawiązuje do tradycyjnych form Art Deco. Jest połączeniem lampy i wazonu, co pozwala indywidualnie sobie komponować jej wygląd za pomocą kolorowych płynów czy roślin utykanych w probówki.

 

„Maria” to pole do eksperymentu wizualnego, a jej twórczyni, Magda Jurek, lubi wymyślać takie „patenty”. Hołduje też ideom zrównoważonego rozwoju i ekologii. Kocha kolor. I to wszystko znalazło swój wyraz w lampie „Maria”.

W ogóle cechą projektów Pani Jurek jest niestandardowe podejście. Uwielbia wychodzić poza stereotypowe funkcje i tworzyć przedmioty, które wywołują interakcję z użytkownikami. „Maria” to taki mały domowy poemat na temat chemicznej natury świata, z której wyrasta cała przyroda tworząc swoje ekosystemy.

 

Zobacz: panijurek.pl

 

 

(oski de)

0

 
 
26.06.2019 - by Marta

Czy łączenie betonu z materiałami naturalnymi w aranżacji wnętrz to dobry pomysł? Co wyróżnia ten trend? Czy „w (...)

17.06.2019 - by Marta

Można zgłaszać się do konkursu „Wnętrze Roku Pfleiderer” na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń użytkową. Poszukiwane są ciekawe, niesztampowe i (...)

24.05.2019 - by Marta

Jakie powinny być balkony, aby się nimi cieszyć przez lata i o każdej porze roku? Przede wszystkim wytrzymałe. (...)

02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-23 kwietnia br. w (...)

19.04.2018 - by Kasia

Materiały we wnętrzach publicznych muszą wiele znieść - użytkowane są każdego dnia przez wiele osób, narażone na działanie (...)

03.04.2018 - by Marta

Połysk ma w sobie tyle elegancji, zaś mat ujmuje głębią i jest tak doskonale stonowany. Ciężko zdecydować się (...)

28.03.2018 - by Kasia

Wilgoć to stały gość łazienek, zarówno tych domowych, jak i we wnętrzach publicznych. Jednak dla płyt drewnopochodnych Pfleiderer (...)