Wybór języka: PL DE EN
28.01.2015 - by oski de

Polish design czyli No Wódka!

- Chcemy, by Polska przestała kojarzyć się z wódką czy papierosami. Polski design ma dużo więcej do zaoferowania - twierdzą założyciele nowej polskiej galerii w Berlinie „No Wódka” i rzeczywiście prezentują niemieckim klientom zupełnie inną Polskę i dodajmy – naprawdę znakomitą.

 

Galerię i concept store No Wódka w Berlinie stworzyła Aleksandra Kozłowska. Początkowo Berlińczycy byli zaskoczeni tym, że wszystkie rzeczy w sklepie zostały zaprojektowane przez polskich designerów. Okazało się, że chętnych zaczęło przybywać, klienci chętnie zaczęli zaglądać i wracać do sklepu, tym bardziej że to coś zdecydowanie więcej niż sklep. Obok mody, designu, sztuki czy książek, No Wódka organizuje różnego rodzaju eventy, pop-up'y, koncerty, wystawy. Sklep ma też swój wyrazisty charakter, bo Ola Kozłowska precyzyjnie selekcjonuje wszystkie produkty i rzeczy, jakie pojawią się w sklepie, dbając o ich wysoką jakość i oryginalność.

 

 

Na uwagę także zasługuje minimalistyczne wnętrze. Zasadniczo nie ma tutaj półek i gablot, a w zamian wnętrze wypełniły mobilne konstrukcje-rusztowania. W sklepie, jak już wspomnieliśmy, odbywają się różnego rodzaju imprezy, dlatego przestrzeń została podzielona na 2 strefy. Część wejściowa to elementy niższe – kasa, ekspozycja w witrynach, także gabloty – wszystko oczywiście mobilne, czyli można to różnorodnie ustawiać w zależności od potrzeb. To jest ta część przeznaczona na towarzysko-kulturalne wydarzenia. W drugiej części układ rusztowań wypełnia swoją strukturą całe wnętrze. To część zdecydowanie nastawiona na ekspozycję. Autorem projektu wnętrza jest warszawskie studio KONTENT.

No Wódka promuje zupełnie inny obraz Polski i oferuje klientom produkty, jakich nie dostaną w innych sklepach w Berlinie. To jego wartość dodana. I każdego, kto wybiera się do Berlina, a jeszcze tam nie był, zachęcamy do odwiedzin sklepu przy Pappelallee 10 w Berlinie (nowodka.com).

 

 

(oski de)

0

 
 
  • Sztuka 
20.09.2017 - by Marta

W dniach 3–8 października odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival pod hasłem „OD.NOWA”. Podczas wydarzenia będziemy mogli (...)

13.08.2015 - by anna

Ponad 6 milionów widzów obejrzało w tym roku finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska rywalizowała z (...)

21.07.2015 - by lena

Jak odbieramy zmienność i przemijanie? Czy takie tematy mogą stać się przedmiotem sztuki? Zapraszamy na spotkanie z wystawą (...)

08.07.2015 - by oski de

Z Oskarem Ziętą, którego projekty brytyjski magazyn "Wired” nazwał "meblami przyszłości", rozmawialiśmy w kuluarach Galerii Wnętrz DOMAR (podczas (...)

29.06.2015 - by oski de

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej (...)

28.01.2015 - by oski de

- Chcemy, by Polska przestała kojarzyć się z wódką czy papierosami. Polski design ma dużo więcej do zaoferowania (...)

23.01.2015 - by oski de

Jan Mioduszewski malarz i znawca idei polskiej awangardy i konstruktywizmu, zajął się swoistym meblarstwem w przestrzeni artystycznej. Pisząc (...)

30.12.2014 - by jek

Zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin w krótkich seriach. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, (...)

12.12.2014 - by lena

Jeśli chcecie podarować najbliższym dizajnerski drobiazg, najlepiej sygnowany nazwiskiem znanego projektanta - kolekcja przedmiotów użytkowych NASZ może być (...)

12.11.2014 - by lena

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & (...)