Wybór języka: PL DE EN
30.12.2014 - by jek

Szkoda nam czasu na bylejakość

Zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin w krótkich seriach. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, świadome użycie materiałów, precyzję i umiar.

Mudo design to studio projektowe, które powstało w 2009 roku. Jego ideą przewodnią jest filozofia Petera Zumthora: „Każde zetknięcie, każde połączenie, każda fuga jest po to, żeby służyć idei całości i wzmagać spokojną obecność dzieła”. Katarzyna Cebulak, Magdalena Kowalczyk i Andrzej Cebulak zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin. Tworzą krótkie serie produktów. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, świadome użycie materiałów, precyzję i umiar. Kochają sztukę i tradycyjne rzemiosło.

Więcej na Mudo Design

(jek)

Katarzyna Cebulak Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi oraz studia podyplomowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Projektowania Mebli na krakowskiej ASP. Pomysłodawczyni i projektantka studia projektowego Mudo Design. Wykładowca w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania. Entuzjastka współczesnego eklektyzmu i muzyki elektronicznej. Magdalena Kowalczyk Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz w Warszawie. W 2011 roku nawiązała współpracę z Mudo Design jako osoba odpowiedzialna za prowadzenie projektów wnętrzarskich. Andrzej Cebulak Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku Historia Sztuki. Od 1995 roku, po kilku latach spędzonych w Barcelonie, swoja karierą zawodowa na stałe związał z renowacją i wytwórstwem mebli. Konsultant i projektant w firmie Mudo Design.

0

 
 
  • Sztuka 
20.09.2017 - by Marta

W dniach 3–8 października odbędzie się 11. edycja Łódź Design Festival pod hasłem „OD.NOWA”. Podczas wydarzenia będziemy mogli (...)

13.08.2015 - by anna

Ponad 6 milionów widzów obejrzało w tym roku finał Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska rywalizowała z (...)

21.07.2015 - by lena

Jak odbieramy zmienność i przemijanie? Czy takie tematy mogą stać się przedmiotem sztuki? Zapraszamy na spotkanie z wystawą (...)

08.07.2015 - by oski de

Z Oskarem Ziętą, którego projekty brytyjski magazyn "Wired” nazwał "meblami przyszłości", rozmawialiśmy w kuluarach Galerii Wnętrz DOMAR (podczas (...)

29.06.2015 - by oski de

Początkowo Bongo Design był dla Magdaleny Chojnackiej odskocznią od pracy komercyjnej i przestrzenią jej wolności twórczej. Teraz jej (...)

28.01.2015 - by oski de

- Chcemy, by Polska przestała kojarzyć się z wódką czy papierosami. Polski design ma dużo więcej do zaoferowania (...)

23.01.2015 - by oski de

Jan Mioduszewski malarz i znawca idei polskiej awangardy i konstruktywizmu, zajął się swoistym meblarstwem w przestrzeni artystycznej. Pisząc (...)

30.12.2014 - by jek

Zajmują się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i tkanin w krótkich seriach. W swojej pracy projektowej stawiają na funkcjonalność, (...)

12.12.2014 - by lena

Jeśli chcecie podarować najbliższym dizajnerski drobiazg, najlepiej sygnowany nazwiskiem znanego projektanta - kolekcja przedmiotów użytkowych NASZ może być (...)

12.11.2014 - by lena

Laureatem tegorocznej edycji konkursu make me! i zdobywcą głównej nagrody zostały Essi Johanna Glomb i Rasa Weber z Blond & (...)