Wybór języka:
18.11.2013 - by jek

Dekoracyjne kątowniki

Design można znaleźć wszędzie. Potwierdzeniem tej tezy jest decyzja jury konkursu make me!, która przyznała główną nagrodę Studiu Beza Projekt za PLASTRY, czyli zestaw kątowników wyglądem nawiązujących do plastrów opatrunkowych.

 

Czym jest kątownik? To stalowy element konstrukcyjny w kształcie litery L, który zwykle jest ukryty przed naszymi oczami w wewnętrznej części konstrukcji. PLASTRY chociaż służą temu samemu technicznemu celowi, mogą oprócz tego stać sięnajistotniejszym elementem dekoracyjnym mebla lub konstrukcji.

 

Zestaw siedmiu kątowników stworzonych przez projektantów Beza Projekt jest systemem uniwersalnym. Elementy zostały pomyślane w taki sposób, że znakomicie adaptują się do rozmaitych kształtów i materiałów. Z ich pomocą można łączyć elementy na różne sposoby pod dwoma kątami: 90 i 120 stopni. Poprzez swoje wykończenie, nieco fikuśny kształt i intensywny kolor PLASTRY definiują charakter mebla. Co więcej, nie trzeba przykręcać ich równo, gdyż chaos wpisany jest w ich design.

 

(jek)

make me! to od 6 lat jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do polskich projektantów w wieku od 20 do 35 lat zgłaszających prace z zakresu wzornictwa przemysłowego i grafiki, w tym również z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki. Nadesłane prace ocenia międzynarodowe grono jurorów złożone z organizatorów festiwalu i wybitnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)