Wybór języka:
18.11.2013 - by jek

Dekoracyjne kątowniki

Design można znaleźć wszędzie. Potwierdzeniem tej tezy jest decyzja jury konkursu make me!, która przyznała główną nagrodę Studiu Beza Projekt za PLASTRY, czyli zestaw kątowników wyglądem nawiązujących do plastrów opatrunkowych.

 

Czym jest kątownik? To stalowy element konstrukcyjny w kształcie litery L, który zwykle jest ukryty przed naszymi oczami w wewnętrznej części konstrukcji. PLASTRY chociaż służą temu samemu technicznemu celowi, mogą oprócz tego stać sięnajistotniejszym elementem dekoracyjnym mebla lub konstrukcji.

 

Zestaw siedmiu kątowników stworzonych przez projektantów Beza Projekt jest systemem uniwersalnym. Elementy zostały pomyślane w taki sposób, że znakomicie adaptują się do rozmaitych kształtów i materiałów. Z ich pomocą można łączyć elementy na różne sposoby pod dwoma kątami: 90 i 120 stopni. Poprzez swoje wykończenie, nieco fikuśny kształt i intensywny kolor PLASTRY definiują charakter mebla. Co więcej, nie trzeba przykręcać ich równo, gdyż chaos wpisany jest w ich design.

 

(jek)

make me! to od 6 lat jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do polskich projektantów w wieku od 20 do 35 lat zgłaszających prace z zakresu wzornictwa przemysłowego i grafiki, w tym również z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki. Nadesłane prace ocenia międzynarodowe grono jurorów złożone z organizatorów festiwalu i wybitnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

0

 
 
09.01.2018 - by profundo

Styl industrialny ma wielu zwolenników. Jego zaletą jest różnorodność, która pozwala na jednej przestrzeni zastosować wiele materiałów - (...)

21.12.2017 - by profundo

Gabinety zabiegowe i lekarskie, szatnie i przebieralnie, a także toalety i siłownie - to tylko kilka z wielu (...)

17.12.2017 - by profundo

"Mniej znaczy więcej" - tak w trzech słowach podsumował istotę minimalizmu, światowej klasy projektant Mes van der Roche. (...)

11.12.2017 - by profundo

Kolory prezentowane co roku przez Instytut Pantone są czymś więcej niż trendem w świecie projektowania wnętrz. To przede (...)

04.12.2017 - by profundo

Aranżacja kuchni tylko z pozoru jest prostym zadaniem. Duża ilość materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku sprawia, że często (...)

28.11.2017 - by profundo

Domowy kącik do pracy można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

23.11.2017 - by profundo

Choć mówi się, że małe jest piękne – nie zawsze dotyczy to wnętrz, w których przebywamy. Zazwyczaj lepiej (...)

15.11.2017 - by profundo

W posiadaniu domu najczęściej przerażają nas koszty związane z jego utrzymaniem. Rachunki za wodę i prąd, ale przede (...)

09.11.2017 - by profundo

Tworząc kuchenne aranżacje coraz chętniej sięgamy po oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania. Szukamy niepowtarzalnych rysunków i rzadkich barw. Zestawiamy (...)

02.11.2017 - by profundo

Płyty drewnopochodne Pfleiderer to doskonały budulec do tworzenia podłóg, ścian - zarówno tych działowych, jak i zewnętrznych, a (...)