Wybór języka:
18.11.2013 - by jek

Dekoracyjne kątowniki

Design można znaleźć wszędzie. Potwierdzeniem tej tezy jest decyzja jury konkursu make me!, która przyznała główną nagrodę Studiu Beza Projekt za PLASTRY, czyli zestaw kątowników wyglądem nawiązujących do plastrów opatrunkowych.

 

Czym jest kątownik? To stalowy element konstrukcyjny w kształcie litery L, który zwykle jest ukryty przed naszymi oczami w wewnętrznej części konstrukcji. PLASTRY chociaż służą temu samemu technicznemu celowi, mogą oprócz tego stać sięnajistotniejszym elementem dekoracyjnym mebla lub konstrukcji.

 

Zestaw siedmiu kątowników stworzonych przez projektantów Beza Projekt jest systemem uniwersalnym. Elementy zostały pomyślane w taki sposób, że znakomicie adaptują się do rozmaitych kształtów i materiałów. Z ich pomocą można łączyć elementy na różne sposoby pod dwoma kątami: 90 i 120 stopni. Poprzez swoje wykończenie, nieco fikuśny kształt i intensywny kolor PLASTRY definiują charakter mebla. Co więcej, nie trzeba przykręcać ich równo, gdyż chaos wpisany jest w ich design.

 

(jek)

make me! to od 6 lat jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do polskich projektantów w wieku od 20 do 35 lat zgłaszających prace z zakresu wzornictwa przemysłowego i grafiki, w tym również z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki. Nadesłane prace ocenia międzynarodowe grono jurorów złożone z organizatorów festiwalu i wybitnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

0

 
 
18.03.2018 - by profundo

Urządzasz kuchnię i nie wiesz jaki blat wybrać? Oto złota dziesiątka dekorów Pfleiderer, inspirowanych pięknem kamienia i naturalnego (...)

06.03.2018 - by profundo

Marmur to materiał ponadczasowy, który wnętrzom dodaje elegancji oraz luksusu. Dzięki plastycznym właściwościom można stosować go na różne (...)

27.02.2018 - by profundo

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie (...)

22.02.2018 - by profundo

Meble kuchenne w super matowym wykończeniu to współczesny element pożądania. Dzięki laminatom Xtreme Matt firmy Pfleiderer - o (...)

19.02.2018 - by profundo

Urządzenie małej łazienki to duże wyzwanie, ale jak najbardziej możliwe. Dzięki tym metodom z łatwością zamienisz małą przestrzeń (...)

15.02.2018 - by profundo

Niezwykle funkcjonalne w zastosowaniu laminaty HPL, stanowią doskonały wprost materiał do wykończenia wnętrz. Szczególnie, jeśli na jednej szali (...)

08.02.2018 - by profundo

Może wydawać się to zaskakujące, ale nasz kraj jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Już (...)

31.01.2018 - by profundo

Aranżując wnętrza poszukujemy materiałów trwałych i ponadczasowych, które przez długi czas będą cieszyły nasze oczy. Wszystkie te cechy (...)

18.01.2018 - by profundo

Na popularności zyskuje w ostatnich latach połączenie kuchni z salonem. Czy aby na pewno jest to praktyczne rozwiązanie? (...)

15.01.2018 - by profundo

Ilość i różnorodność materiałów wykończeniowych do kuchni może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście aranżując kuchnię nie musimy (...)