Wybór języka:
18.11.2013 - by jek

Dekoracyjne kątowniki

Design można znaleźć wszędzie. Potwierdzeniem tej tezy jest decyzja jury konkursu make me!, która przyznała główną nagrodę Studiu Beza Projekt za PLASTRY, czyli zestaw kątowników wyglądem nawiązujących do plastrów opatrunkowych.

 

Czym jest kątownik? To stalowy element konstrukcyjny w kształcie litery L, który zwykle jest ukryty przed naszymi oczami w wewnętrznej części konstrukcji. PLASTRY chociaż służą temu samemu technicznemu celowi, mogą oprócz tego stać sięnajistotniejszym elementem dekoracyjnym mebla lub konstrukcji.

 

Zestaw siedmiu kątowników stworzonych przez projektantów Beza Projekt jest systemem uniwersalnym. Elementy zostały pomyślane w taki sposób, że znakomicie adaptują się do rozmaitych kształtów i materiałów. Z ich pomocą można łączyć elementy na różne sposoby pod dwoma kątami: 90 i 120 stopni. Poprzez swoje wykończenie, nieco fikuśny kształt i intensywny kolor PLASTRY definiują charakter mebla. Co więcej, nie trzeba przykręcać ich równo, gdyż chaos wpisany jest w ich design.

 

(jek)

make me! to od 6 lat jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival. Konkurs skierowany jest do polskich projektantów w wieku od 20 do 35 lat zgłaszających prace z zakresu wzornictwa przemysłowego i grafiki, w tym również z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki. Nadesłane prace ocenia międzynarodowe grono jurorów złożone z organizatorów festiwalu i wybitnych ekspertów w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

0

 
 
11.06.2018 - by Marta

Oto realizowany w Polsce projekt, w ramach którego architekt Piotr Kuczia na niewielkiej powierzchni wprowadza innowacyjne, oryginalne i (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

28.05.2018 - by Kasia

Delikatna, nieskazitelna, śnieżnobiała. Porcelana, cieniutka odmiana ceramiki wyprodukowana po raz pierwszy w VII w., do dziś uchodzi za (...)

21.05.2018 - by Kasia

Parter stylowego hotelu Le Méridien w pobliżu Opery Wiedeńskiej zmienił się w przyjazne, ekstrawaganckie miejsce, w którym w (...)

15.05.2018 - by Kasia

Czy wiesz gdzie w Twoim domu jest najwięcej bakterii i wirusów? Wcale nie w toalecie! Jak pokazują badania, (...)

07.05.2018 - by Marta

Kolekcja blatów Premium Pfleiderer to rozwiązanie dla tych, którzy od materiałów wykończeniowych oczekują czegoś więcej niż wyłącznie estetyki. (...)

02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

27.04.2018 - by Marta

Piękno laminatów HPL Pfleiderer kryje się nie tylko w wyjątkowych dekorach, ale również w fascynujących strukturach, które sprawiają, (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-22 kwietnia br. w (...)