Wybór języka:
24.08.2018 - by Marta

Metal w aranżacji wnętrz. Srebro kontra złoto!

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono fanów. Występują jako dodatki - uchwyty, nóżki, dekoracje, ale także - coraz częściej - jako dominujące elementy mebli na przykład fronty i blaty...

Metale wprowadzają do aranżacji niepowtarzalny szyk i wytworność. Doskonale sprawdzają się nie tylko we wnętrzach utrzymanych w chłodnym stylu industrialnym, czy przełnym przepychu klimacie glamour. Coraz częściej wykorzystywane są również w aranżacjach niezwykle przytulnych, kameralnych i nastrojowych. 

Srebrzysta stal

Paleta dekorów inspirowanych surową stalą i aluminium, to doskonałe rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w chłodnym minimalistycznym albo loftowym stylu. Zastosowane w kuchni blaty robocze w dekorach imitujących stal nie będą tylko skromnym dodatkiem. Z pewnością wysuną się na pierwszy plan i nadadzą ton całej aranżacji. 

Blask złota

Równie supermodne są dekory utrzymane w ciepłych barwach złota, miedzi i mosiądzu. W stylizacjach retro oraz eklektycznych sprawdzą się dekory w ciepłych, ciemnych brązach przypominających skorodowany, stary metal. Meble nimi wykończone wyglądają wówczas wyjątkowo szlachetnie i nobliwie. Ponadto doskonale skomponują się z miedzianymi i mosiężnymi dodatkami, a także wszelkimi elementami wykonanymi z naturalnego drewna. 

Wybór pomiędzy złotem, a srebrem to kwestia bardzo osobista i indywidualna. Jedno jest jednak pewne, oba rozwiązania zapewnią wnętrzom niepowtarzalny blask i nadadzą mu ciekawy charakter. 

(Marta)

0

 
 
  • Life Style 
24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

22.06.2018 - by Marta

Do produkcji materiałów drewnopochodnych oraz do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła technologicznego firma Pfleiderer wykorzystuje w dużej mierze (...)

11.06.2018 - by Marta

Oto realizowany w Polsce projekt, w ramach którego architekt Piotr Kuczia na niewielkiej powierzchni wprowadza innowacyjne, oryginalne i (...)

28.05.2018 - by Kasia

Delikatna, nieskazitelna, śnieżnobiała. Porcelana, cieniutka odmiana ceramiki wyprodukowana po raz pierwszy w VII w., do dziś uchodzi za (...)

21.05.2018 - by Kasia

Parter stylowego hotelu Le Méridien w pobliżu Opery Wiedeńskiej zmienił się w przyjazne, ekstrawaganckie miejsce, w którym w (...)

02.05.2018 - by Kasia

Podczas tegorocznych targów designu iSaloni w Mediolanie, odbyła się impreza, będąca nie lada gratką dla miłośników pięknych kuchni (...)

24.04.2018 - by Kasia

Redakcja „Harvard Business Review Polska” we współpracy z Departamentem Zarządzania Aktywami DM TMS Brokers S.A oraz ze Stowarzyszeniem (...)

22.04.2018 - by Marta

W minionym tygodniu Pfleiderer uczestniczył w III Targach Budownictwa Drewnianego "Drewdom", które odbyły się 20-22 kwietnia br. w (...)

03.04.2018 - by Marta

Połysk ma w sobie tyle elegancji, zaś mat ujmuje głębią i jest tak doskonale stonowany. Ciężko zdecydować się (...)