Wybór języka:
17.08.2018 - by Kasia

Kuchnia z wyspą. 5 pięknych aranżacji

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania wnętrz, dla osób, które uwielbiają gotować, a kuchnia pełni w ich domu jedno z najważniejszych miejsc. Kuchnię z wyspą można jednak zaaranżować na wiele różnych sposobów. Zobacz 5 pięknych aranżacji...

Wyspa, ustawiona na środku pomieszczenia, jest niczym centrum kuchennego dowodzenia. To wokół niej wszystko się kręci. Warto więc przemyśleć, jaką rolę ma pełnić w naszej kuchni. Jeśli zależy nam na tym, aby podczas przygotowywania posiłków, mieć stały kontakt z tym, co dzieje się w salonie, warto umieścić na niej płytę grzewczą. Będziemy mogli wówczas rozmawiać swobodnie z gośćmi podczas przyjęcia, lub spoglądać na dzieci bawiące się w salonie, jednocześnie przygotowując dla nich obiad. Warto jednak pamiętać, że podczas gotowania mogą wydzielać się różne zapachy i przedostawać do strefy dziennej. Dobrej jakości okap jest więc niezbędnym elementem.

Praktyczna aranżacja

Przestronna wyspa to także doskonałe miejsce na dodatkową przestrzeń roboczą w kuchni. Duży blat sprawdzi się podczas przygotowywania posiłków, nawet całą rodziną, dzięki temu, że z każdej strony mamy do niego swobodny dostęp. Może być alternatywą dla stołu w jadalni lub być barem, przy którym pijemy rano kawę i jemy śniadania. Można także ustawić na wyspowym blacie przekąski podczas imprezy lub zgromadzić gości na aperitif. Z pewnością znajdziemy wiele zastosowań dla takiej aranżacji kuchni.

 

W każdym stylu

Kuchenna wyspa sprawdzi się w pomieszczeniu w każdym stylu. To nie tylko świetne rozwiązanie do kuchni nowoczesnych, ale również klasycznych. Pod blatem wyspowym można wówczas zamontować półki na przetwory, książki kucharskie czy butelki wina. Z pewnością taka aranżacja doda klasycznej kuchni jeszcze więcej stylu. We wnętrzu stylizowanym na loft ciekawym rozwiązaniem będzie wyspa niezabudowana od spodu, niczym duży stół. Można wykończyć ją metalowym blatem, aby wyglądała surowo, jak element fabryki.

 

Pomysłów na aranżację kuchni z wyspą jest wiele, a rozwiązanie, jakie wybierzemy warto dopasować do potrzeb całej rodziny. Wówczas wyspa będzie praktycznym elementem wnętrza, a nie tylko jej ozdobą.

 

(Kasia)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)

28.06.2018 - by Kasia

Ciepłe powietrze, dłuższe dni i soczyste kolory natury, jakie towarzyszą nam podczas lata, sprawiają, że mamy więcej energii (...)

22.06.2018 - by Marta

Do produkcji materiałów drewnopochodnych oraz do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła technologicznego firma Pfleiderer wykorzystuje w dużej mierze (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

15.05.2018 - by Kasia

Czy wiesz gdzie w Twoim domu jest najwięcej bakterii i wirusów? Wcale nie w toalecie! Jak pokazują badania, (...)