Wybór języka:
28.06.2018 - by Kasia

Zaproś lato do domu

Ciepłe powietrze, dłuższe dni i soczyste kolory natury, jakie towarzyszą nam podczas lata, sprawiają, że mamy więcej energii i jesteśmy pozytywnie nastawieni do życia. A gdyby tak zatrzymać lato we wnętrzu domu i cieszyć się nim również wtedy, gdy nadejdzie jesień i plucha. Dzięki dekorom Pfleiderer jest to możliwe.

Materiały, jakimi się otaczamy, mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Mogą drażnić lub sprawiać, że będziemy senni bądź wręcz przeciwnie, dodawać nam energii i wyzwalać pozytywne emocje. Najlepszym wzorcem przy wyborze kolorów i wzorów do wykończenia wnętrza, jest sama natura. Latem, kiedy otaczają nas soczyste kolory - zieleń, różnorodne barwy kwiatów czy błękit nieba, czujemy się naładowani pozytywną energią. To nie przypadek! Po prostu to, co kojarzy się z naturą, pozytywnie oddziałuje na człowieka. Warto więc ten letni klimat przenieść do wnętrza domu, by móc cieszyć się nim przez okrągły rok.

Grasz w zielone?

Zieleń to kolor niezwykle przyjazny człowiekowi, który w środowisku naturalnym otacza nas niemalże cały rok. Latem jest najbardziej soczysty, i właśnie ten odcień - zbudzonych z zimowego snu traw i nowonarodzonych liści drzew - kojąco wpływa na naszą psychikę. W otoczeniu zieleni można się zrelaksować, odstresować i w szybkim tempie wrócić do równowagi. Szeroka paleta dekorów znajdujących się w programie DST 2017 - 2020 Pfleiderer, sprawia, że każdy z łatwością odnajdzie odcień zieleni odpowiedni dla siebie. Wśród jedenastu światów kolorystycznych Pfleiderer, dekory jednobarwne znajdziemy pod nazwą "Over the rainbow", a zieleń zajmuje w nim szczególne miejsce. Wśród proponowanych odcieni znajdziemy delikatne jasne pastele jak Lila U19506 czy Trinity U18503 o barwie mięty, które wniosą do wnętrz powiew wiosennej świeżości. Dla tych, którzy poszukują barw nieco stonowanych i zgaszonych, Pfleiderer proponuje odcienie oliwkowe - Iguana U15110 i Khaki U19512, które dodadzą jasnym pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru.

Bliżej natury

Oprócz oczywistych kolorów, jednoznacznie kojarzących się z latem, warto sięgnąć również po materiały naturalne, które przywodzić będą na myśl ciepłe, letnie chwile. Tak jak Daglezja Bielona R50062 kolekcji "Materials we Love. Koncept by Zięta & Kuchciński", zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego. W rysunku tego dekoru można dostrzec naturalny urok drewna daglezji wzbogacony subtelnym efektem bielenia. Harmonijny układ słojów tworzy naturalny efekt przypominający nieco sosnę, jednak różniący się od niej bardziej delikatną kolorystyką. Równie inspirującą, lekką atmosferę we wnętrzu stworzy aranżacja z udziałem dekoru Dąb Lancelot R20027, z kolorystycznego świata "Summertime". Jak sama jego nazwa wskazuje, jest to dekor ciepły, inspirowany naturą i letnim klimatem. Rysunek dekoru jest odpowiedzią na poszukiwanie naturalności i bliskości z przyrodą. Zestawienie ciepłej brązowej kolorystyki tła z wyraźnie zaznaczonymi, czekoladowymi lub niemal czarnymi śladami działania sił natury - pęknięć i sęków, tworzy kompozycję zarazem dynamiczną i przyjazną w odbiorze.

Wszystkie wymienione dekory dostępne są na różnych płytach, blatach i laminatach, a także w różnych strukturach powierzchni, które dodatkowo pozwalają uwydatnić ich zalety. Kolekcja DST 2017 - 2020 Pfleiderer została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł dowolnie łączyć ze sobą różnorodne kolory i struktury, nadając wnętrzu domu niepowtarzalny charakter. Całą kolekcję 11 światów kolorystycznych można obejrzeć na stronie producenta www.pfleiderer.pl.

(Kasia)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)

28.06.2018 - by Kasia

Ciepłe powietrze, dłuższe dni i soczyste kolory natury, jakie towarzyszą nam podczas lata, sprawiają, że mamy więcej energii (...)

22.06.2018 - by Marta

Do produkcji materiałów drewnopochodnych oraz do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła technologicznego firma Pfleiderer wykorzystuje w dużej mierze (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

15.05.2018 - by Kasia

Czy wiesz gdzie w Twoim domu jest najwięcej bakterii i wirusów? Wcale nie w toalecie! Jak pokazują badania, (...)