Wybór języka:
18.06.2018 - by Kasia

Elementy płaskie Duropal - sprawdzony sposób na ściany we wnętrzu

Ściany stanowią jeden z największych elementów aranżacji wnętrza, dlatego sposób ich wykończenia powinien być zdumiewający. Pfleiderer ma na to rozwiązanie - elementy płaskie, które zamienią każdą ścianę w efektowną i funkcjonalną powierzchnię.

Aranżacja wnętrz publicznych to trudna sztuka. Materiały, jakie wybieramy do wykończenia ścian powinny charakteryzować się estetycznym wyglądem (najlepiej zgodnym z obowiązującymi trendami), ale również funkcjonalnością i trwałością. Nie wszystkie dostępne na rynku produkty spełniają jednak te wymagania. Często zapominamy, że łatwość utrzymania w czystości stosowanych produktów również ma niebagatelne znaczenie. Chcąc urządzić ładnie biuro, salon usługowy czy przestrzeń hotelową nie musimy jednak rezygnować z funkcjonalnych rozwiązań, na rzecz pięknego wyglądu wnętrza. Pfleiderer proponuje materiały, dzięki którym przestrzenie publiczne będą jednocześnie wygodne w użytkowaniu i efektowne w wyglądzie.

Czystość to wizytówka wnętrza

Jedną z powierzchni, które we wnętrzach publicznych brudzą się najbardziej, są ściany. Przestrzenie wokół włączników światła to miejsca, które każdego dnia narażone są na niezliczone ilości śladów dłoni. A któż z nas nie przesunął opuszkami palców po ścianie, przechadzając się po biurowym korytarzu? To właśnie dlatego, tak ważnym elementem aranżacji wnętrza są materiały, które zapewniają łatwość utrzymania w czystości. Czyste i zadbane biuro wiele mówi jego właścicielu, a porządek i higiena w miejscach tj. salony kosmetyczne czy przedszkola, to już absolutna konieczność. Równie dużym zagrożeniem dla ścian są... meble, które nieustannie się o nie ocierają - pozostawiając smugi, lub co gorsza, obijając je. Często zdarza nam się również opierać o ściany plecami, np. stojąc na korytarzu i rozmawiając z współpracownikami. Naturalne jest więc to, że te powierzchnie w biurach brudzą się w zastraszającym tempie, a nie sposób przecież często przeprowadzać prace renowacyjne i popadać w niepotrzebne koszty. Ponadto remont zdezorganizowałby również pracę całej firmy.

Rozwiązanie na każdą ścianę

Pfleiderer proponuje doskonałe rozwiązanie, które pozwoli nie zaprzątać sobie głowy kwestią czystości ścian w biurowej przestrzeni. Elementy płaskie Pfleiderer to płyty oklejone wyjątkowo trwałym laminatem HPL (spełniającym normę EN 438), dla których bazę (nośnik) stanowi materiał drewnopochodny np. płyta wiórowa: ClassicBoard P2, zgodna z EN 312. Dostępne są w różnych formatach, wszystkie informacje znajdują się na stronie www.pfleiderer.com lub w katalogu „Program Ogólny 2017- 2020”. Podstawowy format to: 4100 x 1285 mm, co pozwala na zaaranżowanie praktycznie każdej powierzchni ściany w biurze. By je wykorzystać, nie musimy rozpoczynać uciążliwych prac remontowych tj. szpachlowanie ścian czy malowanie, elementy płaskie Pfleiderer wystarczy przyciąć do pożądanego rozmiaru i przymocować do ściany. Ich solidna i trwała budowa skutecznie zabezpiecza ściany przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto są odporne na większość domowych środków chemicznych (np. alkohole- więcej informacji strona internetowa), są higieniczne oraz posiadają certyfikat na bezpośredni kontakt z żywnością. Jednocześnie stanowią ciekawą dekorację wnętrza. Laminaty Pfleiderer dostępne są w wielu pięknych wzorach i kolorach. W ofercie producenta znajdziemy zarówno materiały inspirowane drewnem, betonem, kamieniami, wzory fantazyjne, jak również jednobarwne tzw. Uni - dekory w niezwykle szerokiej palecie barw, które mają swoje odzwierciedlenie w systemie NCS. Te wszystkie możliwości możemy zdefiniować np. na podstawie specjalnie stworzonej „Kolekcji DST”. Dodatkowo, aby całość nabrała jeszcze większej atrakcyjności możemy dobrać odpowiednią strukturę: gładką, chropowatą, matową, połyskliwą, drewnianą, kamienną oraz wiele innych. Dzięki temu z łatwością dopasujemy elementy płaskie Pfleiderer do każdej aranżacji biura.

Warto również wspomnieć o ochronie przeciwpożarowej, która może się okazać bardzo istotna podczas projektowania powierzchni biurowej. W asortymencie firmy Pfleiderer – Elementy płaskie Duropal możemy również zidentyfikować specjalne produkty spełniające normę europejską EN 13501. Są to między innymi: Element Płaski Duropal Pyroex oraz Element płaski Duropal MDF Pyroex (C-s2,d0 ). Podstawowy format to 2800 x 2070mm. Materiałem nośnym jest płyta PremiumBoard Pyrox oraz StylBoard MDF Pyroex, które są pokryte dwustronnie laminatem HPL również w wersji Pyroex.

(Kasia)

0

 
 
  • Wnętrza 
17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)

02.07.2018 - by Kasia

Ten unikatowy system umożliwia tworzenie niezliczonych wariantów wystroju. W jego ramach dostępny jest obszerny asortyment dekorów, które można (...)

28.06.2018 - by Kasia

Ciepłe powietrze, dłuższe dni i soczyste kolory natury, jakie towarzyszą nam podczas lata, sprawiają, że mamy więcej energii (...)

18.06.2018 - by Kasia

Ściany stanowią jeden z największych elementów aranżacji wnętrza, dlatego sposób ich wykończenia powinien być zdumiewający. Pfleiderer ma na (...)

04.06.2018 - by Marta

W firmie Geberit AG, która jest liderem rynku produktów sanitarnych, powiązanie przemysłu i natury odgrywa szczególną rolę, ponieważ (...)

28.05.2018 - by Kasia

Delikatna, nieskazitelna, śnieżnobiała. Porcelana, cieniutka odmiana ceramiki wyprodukowana po raz pierwszy w VII w., do dziś uchodzi za (...)

21.05.2018 - by Kasia

Parter stylowego hotelu Le Méridien w pobliżu Opery Wiedeńskiej zmienił się w przyjazne, ekstrawaganckie miejsce, w którym w (...)