Wybór języka:
05.11.2013 - by jek

Dawka inspiracji

To nie jest recenzja książki, ale… swego rodzaju wnętrzarskiego trendbooka, który warto mieć na swojej półce.

 

Pfleiderer zatroszczył się o to, aby jego nowy katalog nie był tylko zbiorem informacji o produktach, ale też bogatym źródłem inspiracji. Z tego względu wydawnictwo przypomina ekskluzywny magazyn wnętrzarski i wyraźnie widać w nim zainteresowanie firmy szeroko pojętym designem oraz światowymi trendami w meblarstwie i aranżacji wnętrz. W katalogu zawarte zostały bardzo ciekawe i ilustrowane pięknymi zdjęciami podpowiedzi, w jaki sposób można wykorzystać różne materiały do zaprojektowania wnętrz lub mebli.

 

Na ponad 186 stronach znajdziemy nie tylko zdjęcia dekorów oraz ich tabelaryczne zestawienia prezentujące wymiary, struktury i komplementarność wzorniczą, ale też ogromną liczbę zdjęć aranżacyjnych usystematyzowanych według sześciu najczęściej spotykanych stylów urządzenia wnętrz mieszkalnych. Zwracają również uwagę takie niestandardowe pomysły (ilustrowane zdjęciami realizacji!) jak np. wykorzystanie surowej płyty wiórowej MFP w dekoracji wnętrz mieszkalnych i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

Katalog pojawił się w dystrybucji pod koniec października 2013 r. i można go zamówić (bezpłatnie) za pośrednictwem strony www.pfleiderer.pl

(jek)

0

 
 
09.01.2018 - by profundo

Styl industrialny ma wielu zwolenników. Jego zaletą jest różnorodność, która pozwala na jednej przestrzeni zastosować wiele materiałów - (...)

21.12.2017 - by profundo

Gabinety zabiegowe i lekarskie, szatnie i przebieralnie, a także toalety i siłownie - to tylko kilka z wielu (...)

17.12.2017 - by profundo

"Mniej znaczy więcej" - tak w trzech słowach podsumował istotę minimalizmu, światowej klasy projektant Mes van der Roche. (...)

11.12.2017 - by profundo

Kolory prezentowane co roku przez Instytut Pantone są czymś więcej niż trendem w świecie projektowania wnętrz. To przede (...)

04.12.2017 - by profundo

Aranżacja kuchni tylko z pozoru jest prostym zadaniem. Duża ilość materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku sprawia, że często (...)

28.11.2017 - by profundo

Domowy kącik do pracy można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

23.11.2017 - by profundo

Choć mówi się, że małe jest piękne – nie zawsze dotyczy to wnętrz, w których przebywamy. Zazwyczaj lepiej (...)

15.11.2017 - by profundo

W posiadaniu domu najczęściej przerażają nas koszty związane z jego utrzymaniem. Rachunki za wodę i prąd, ale przede (...)

09.11.2017 - by profundo

Tworząc kuchenne aranżacje coraz chętniej sięgamy po oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania. Szukamy niepowtarzalnych rysunków i rzadkich barw. Zestawiamy (...)

02.11.2017 - by profundo

Płyty drewnopochodne Pfleiderer to doskonały budulec do tworzenia podłóg, ścian - zarówno tych działowych, jak i zewnętrznych, a (...)