Wybór języka:
05.11.2013 - by jek

Dawka inspiracji

To nie jest recenzja książki, ale… swego rodzaju wnętrzarskiego trendbooka, który warto mieć na swojej półce.

 

Pfleiderer zatroszczył się o to, aby jego nowy katalog nie był tylko zbiorem informacji o produktach, ale też bogatym źródłem inspiracji. Z tego względu wydawnictwo przypomina ekskluzywny magazyn wnętrzarski i wyraźnie widać w nim zainteresowanie firmy szeroko pojętym designem oraz światowymi trendami w meblarstwie i aranżacji wnętrz. W katalogu zawarte zostały bardzo ciekawe i ilustrowane pięknymi zdjęciami podpowiedzi, w jaki sposób można wykorzystać różne materiały do zaprojektowania wnętrz lub mebli.

 

Na ponad 186 stronach znajdziemy nie tylko zdjęcia dekorów oraz ich tabelaryczne zestawienia prezentujące wymiary, struktury i komplementarność wzorniczą, ale też ogromną liczbę zdjęć aranżacyjnych usystematyzowanych według sześciu najczęściej spotykanych stylów urządzenia wnętrz mieszkalnych. Zwracają również uwagę takie niestandardowe pomysły (ilustrowane zdjęciami realizacji!) jak np. wykorzystanie surowej płyty wiórowej MFP w dekoracji wnętrz mieszkalnych i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

Katalog pojawił się w dystrybucji pod koniec października 2013 r. i można go zamówić (bezpłatnie) za pośrednictwem strony www.pfleiderer.pl

(jek)

0

 
 
18.03.2018 - by profundo

Urządzasz kuchnię i nie wiesz jaki blat wybrać? Oto złota dziesiątka dekorów Pfleiderer, inspirowanych pięknem kamienia i naturalnego (...)

06.03.2018 - by profundo

Marmur to materiał ponadczasowy, który wnętrzom dodaje elegancji oraz luksusu. Dzięki plastycznym właściwościom można stosować go na różne (...)

27.02.2018 - by profundo

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie (...)

22.02.2018 - by profundo

Meble kuchenne w super matowym wykończeniu to współczesny element pożądania. Dzięki laminatom Xtreme Matt firmy Pfleiderer - o (...)

19.02.2018 - by profundo

Urządzenie małej łazienki to duże wyzwanie, ale jak najbardziej możliwe. Dzięki tym metodom z łatwością zamienisz małą przestrzeń (...)

15.02.2018 - by profundo

Niezwykle funkcjonalne w zastosowaniu laminaty HPL, stanowią doskonały wprost materiał do wykończenia wnętrz. Szczególnie, jeśli na jednej szali (...)

08.02.2018 - by profundo

Może wydawać się to zaskakujące, ale nasz kraj jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Już (...)

31.01.2018 - by profundo

Aranżując wnętrza poszukujemy materiałów trwałych i ponadczasowych, które przez długi czas będą cieszyły nasze oczy. Wszystkie te cechy (...)

18.01.2018 - by profundo

Na popularności zyskuje w ostatnich latach połączenie kuchni z salonem. Czy aby na pewno jest to praktyczne rozwiązanie? (...)

15.01.2018 - by profundo

Ilość i różnorodność materiałów wykończeniowych do kuchni może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście aranżując kuchnię nie musimy (...)