Wybór języka:
05.11.2013 - by jek

Dawka inspiracji

To nie jest recenzja książki, ale… swego rodzaju wnętrzarskiego trendbooka, który warto mieć na swojej półce.

 

Pfleiderer zatroszczył się o to, aby jego nowy katalog nie był tylko zbiorem informacji o produktach, ale też bogatym źródłem inspiracji. Z tego względu wydawnictwo przypomina ekskluzywny magazyn wnętrzarski i wyraźnie widać w nim zainteresowanie firmy szeroko pojętym designem oraz światowymi trendami w meblarstwie i aranżacji wnętrz. W katalogu zawarte zostały bardzo ciekawe i ilustrowane pięknymi zdjęciami podpowiedzi, w jaki sposób można wykorzystać różne materiały do zaprojektowania wnętrz lub mebli.

 

Na ponad 186 stronach znajdziemy nie tylko zdjęcia dekorów oraz ich tabelaryczne zestawienia prezentujące wymiary, struktury i komplementarność wzorniczą, ale też ogromną liczbę zdjęć aranżacyjnych usystematyzowanych według sześciu najczęściej spotykanych stylów urządzenia wnętrz mieszkalnych. Zwracają również uwagę takie niestandardowe pomysły (ilustrowane zdjęciami realizacji!) jak np. wykorzystanie surowej płyty wiórowej MFP w dekoracji wnętrz mieszkalnych i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

Katalog pojawił się w dystrybucji pod koniec października 2013 r. i można go zamówić (bezpłatnie) za pośrednictwem strony www.pfleiderer.pl

(jek)

0

 
 
31.08.2018 - by Kasia

Jedną z najbardziej newralgicznych powierzchni w kuchni jest ściana nad blatem, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale (...)

27.08.2018 - by Kasia

Blat kuchenny to powierzchnia szczególna. Z jednej strony, najbardziej wyeksponowana, z drugiej zaś, najmocniej narażona na działanie wilgoci, (...)

24.08.2018 - by Marta

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono (...)

17.08.2018 - by Kasia

Wyspa w kuchni to modne rozwiązanie, a też bardzo praktyczne. Nie ma wątpliwości, że jest to sposób urządzania (...)

15.08.2018

Wygodny kącik do nauki można zaaranżować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Co więcej, można urządzić go tak, by stał (...)

02.08.2018 - by Kasia

Piękne wnętrza mają siłę przyciągania, zapadają w pamięć i sprawiają, że chcemy do nich wracać. Nowy produkt Pfleiderer (...)

31.07.2018 - by Kasia

Kolorowe mozaiki, słońce, piasek i lazurowa woda, soczyste cytrusy oraz majestatyczne piękno gór. Brzmi jak bajka? To magia (...)

23.07.2018 - by Marta

Otaczający szpital w Leverkusen park stał się inspiracją dla projektu, który przenosi odwołujące się do różnych zmysłów elementy (...)

18.07.2018 - by Kasia

Minimalistyczna i odważna kolekcja dekorów – Black coffee od Pfleiderer, to ciekawy sposób na aranżację nowoczesnego wnętrza.

17.07.2018 - by Marta

Kuchnia jest sercem domu, to tutaj spędzamy czas z rodziną, jedząc wspólne śniadania lub popijając poranną kawę. (...)